,

Lekent og sommerlig kortdesign

Spread the love

Elisabeths nydelige og sommerlige kort var et av “Månedens prosjekt” i TPC. Begrunnelsen for valget var som følger: “Elisabeths flotte kort er lekent, har masse detaljer, er friskt og spennende.”

  • Type prosjekt: Kort
  • Anledning: Bursdag/konfirmasjon
  • Stilart: Whimsical
  • Hovedfarge: Rosa/blå

Beskrivelse av prosjektet?
Disse to kortene (du finner bilde av et liknende kort nedenfor) er laget av fargerike ark fra American Crafts/Vicki Boutin. Den siste tida har jeg vært helt forelska i disse.

SE OGSÅ: SPRING UD – 3D BLOMSTER

Hvordan er prosjektet laget?
Jeg ble utfordret av Scrappegarasjen til å lage kort i polaroid- format, og blei videre inspirert til å lage dem enda litt større slik at de kunne romme mer stæsj. Jeg hadde nettopp kjøpt den kule hjertediesen fra Tim Holtz, og hadde veldig lyst til å bruke dem sammen med blomster laget av flowerfoam. Det har jeg litt dilla på om dagen, og diesen fra Charlie und Paulchen blir fine fantasifioler på kortet.

Hva inspirerte deg til å lage dette?
Jeg trives godt i det fargerike landskapet, og er glad i å bruke knapper, bling og frantage for å skape en konfetti-effekt på kort. Intet unntak på kortene her, og som alltid er det bånd og snor med på laget. Håper flere blir inspirert til å lage blomster, scrappe og være kreative.

Adresse til eventuell blogg/webside?
Du finner det jeg lager på instagram: Elis2beth, og på Facebook har jeg min egen inspirasjonsside der jeg også har jevnlige utfordringer med premier: Eli@beths Bygdescrap


Spread the love
Translate »